، مولوی عبدالرحمن چابهاری در مراسم نماز جمعه این هفته در ابتدا از شهادت مولوی احتشام الحق یکی از علمای برجسته بلوچستان پاکستان ابراز تاسف کردند.

امام جمعه اهل سنت چابهار در ادامه نسبت به ناامنی های اخیر چابهار ابراز تاسف کرد و گفت: اظهار تأسف می کنم از ناامنی شهری که در آن زندگی می کنیم که این ناامنی از مدت ها در سطح شهر در حال ادامه است، ولی از طرف مسئولین امر هیچ گونه چاره جویی در رابطه با این موضوع انجام نگرفته است.

وی گفت :  گاهی کسانی خودشان را پشت این تریبون نشان داده و برای نمایش فیلم و عکس می گیرند که ما در جهت امنیت چند کلمه ای صحبت کردیم اما این در حالی است که در مرحله عمل هیچ گونه اقدامی وجود ندارد.و در مدت کوتاهی حداقل ۸ تا ۱۰ نفر انسان بی دفاع مظلومانه به دست اشرار و دزدان ناجوان مرد و سارقین مسلح به شهادت رسیدند که در میان اینها یکی از مامورین در حال خدمت خود نیروی انتظامی بود.

وی در ادامه افزود: مسائلی که مربوط به عامه مردم هستند و اگر از آنها جلوگیری نشود و به موقع اقدامی مناسب انجام نگیرد فرد خاطی در برابرمردم و مسئولین احساس مسئولیت نمی کند و آن آتش خانه صاحب آتش را می سوزد.

امام جمعه اهل سنت چابهار در ادامه خطاب به مردم گفت: بی تفاوت نباشید کوچکترین خطایی در رابطه با امنیت این شهر و اطراف این شهر و روستاها احساس کردید، وظیفه شرعی و قانونی هر یک از شما و تقاضای دین است که به مسئولین امر اطلاع دهید. و با مسئولین و نیروهای امنیتی و انتظامی شهر و روستا هماهنگی تنگاتنگ داشته باشید و گرنه این ذلت و این محکومیتی که امروز احساس می شود گناهش برگردن همه ما است و این لعنت بر همه نازل می شود.

مولوی چابهاری با تاکید بر اینکه کسی که خون یک مسلمان را به ناحق می ریزد نزد الله تعالی ملعون است گفت: آن کسی که انسانی را می کشد چه انسانیتی دارد که برادر خودش را به ناحق بخاطر موبایل و بخاطر یک موتور سیکلت و ماشین بکشد.