♥̉̉̉سفر چابهار♥̉̉̉ سمن گردشگری آدینه جنوب
My Name Is Baloch No Terrorist
درباره وبلاگ


من عاشقم عاشق دیاری كه ندارم من باشم تو نیستی همه دنیا می داند ساده زیست باید میدانست عاشق بود عاشقی دانست.ما نه طرفدار گروهی نه حزبی هستیم فقط تلاش می كنیم به وطن وبلوچستان خدمت واطلاع رسانی كنیم.
بلوچ ایرانی بودن برام یک افتخار بزرگ هست و خدمت کردن در این راه بزرگتر.
كاراین وب منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

استفاده از مطالب این وب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
کانال تلگرامی ما
http://t.me/yasariray

شماره واتس آپ:
شماره شبکه های اجتماعی وتماس:00989159455054
Instagram:@chabahar_traveving_ngo
Telegram:@bachek
facebook:anvar mihandost

مدیر وبلاگ : انـــــــو ر میهن دوست
نظرسنجی
بنظر شما آیا این وبلاگ به كار خود ادامه دهد؟
باید تلاش کنیم زیر ساخت ها به محیط زیست آسیبی نزنند

معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور در بین خبرنگاران در چابهار گفت :بدون آگاهی و‌ نگرش مردم و به تنهایی نمی توان بر مشکلات فائق آمد و براساس برنامه دولت تدبیرو امید مردم باید نقش داشته باشند

وی افزود:در تالاب هامون اقداماتی انجام شده که بی نظیر بوده و اعتبار بالغ بر ۸/۵ میلیارد ریال تامین شده است، برای شناخت هامون و سیستان همکاری بین المللی صورت گرفته که تلاشمان اینست که هامون را بعنوان زیست کره ثبت کنیم و با دولت افغانستان مذاکرات و همکاری داشته ایم.

ابتکار بیان کرد:در بحث کم آبی باید مشکل را بشناسیم و کارشناسی حل نمائیم و روند برداشت از آبهای زیر زمینی و روان آبها و کشت نابجا و‌بدون ارزیابی زیست محیط را به خطر انداخته هست، در کل کشاورزی ما باید اصلاح شود و میزان استفاده از روان آب های و زیر زمینی را به حداقل برسانیم تا دچار آسیب نشویم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد:هدف از سفر به چابهار دیدار و‌گفتگو با مسئولین و روند برنامه توسعه مکران و بازدید از پروژه های در دست اقدام و تاکید بر ارزیابی زیست محیطی می باشد و تاکنون کارهای و دیدارهای رضایت بخشی صورت گرفته هست

در بحث پروژه ها و زیر ساخت ها زیست محیطی وی تصریح کرد: بدون مجوز هیچ پروژه ی اجازه فعالیت ندارد هر در زمینه که به محیط زیست ضرری وارد شود برخورد خواهد صورت میگیرد.

وی تصریح نمود:در برنامه انتقال مرجان ها مشکلاتی بوجود آمده بود که برطرف شده و این برنامه استمرار پیدا خواهد کرد و پایش مرجان ها در خلیج چابهار در حال انجام می باشد.

ابتکارخاطرنشان کرد: منطقه حفاظت شده گاندو یکی از مناطق حفاظت شده مهم می باشد که مردم محلی در احیا آن نقش مهمی دارند و جای بسی خوشحالیست که ۴۰۰ مورد گاندو در سرشماری جدید امسال وجود دارد و این تعداد نسبت به گذشته افزایش چشم گیری داشته هست

حفاظت از محیط زیست و جانواران علی الخصوص از نمونه های مم بلوچی،سنجاب بلوچی،گاندو و چند مورد دیگر تمام تلاش مان اینست که حفظ شوند و تعداد آنها روز بروز دارد افزایش پیدا می کند

وی با بیان اینکه جاذبه های گردشگری مخصوصا گردشگری طبیعی استان ظرفیت بالایی دارد و در گردشگری دریایی شورای عالی گردشگری دریایی ایجاد شده که سازمان محیط زیست فعالانه در آن حضور دارد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر یک روزه خود همچنین طرح های تولید جلبک های میکروسکوپی مرکز تحقیقات شیلات ، ساخت پنل های خورشیدی و شرکت کشتی سازی دریا امید ،شهرک پتروشیمی نگین مکران ،اسکله های شهید بهشتی و مرجان های چابهار دیدن کردند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بدون آگاهی و نگرش مردم نمی توان مشکلات زیست محیطی را بر طرف کرد

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفظت محیط زیست در جلسه شورای اداری شهرستان چابهار گفت:در محیط زیست مشکلات زیادی داریم و این مشکلات تنها مختص استان سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار نمی باشد و کل کشور را در بر می گیرند ، حفظ محیط زیست در برنامه توسعه قرار دارد و همه ارگان ها را در بر می گیرد.

وی در ادامه افزود: برای دریاچه هامون برنامه جدی داریم و‌ در بخش کشاورزی هامون اتفاقات خوبی رخ داده هست که با کشور افغانستان مذاکراتی داشته ایم و نتایج خوبی حاصل شده هست و بحث گردو غبار مطالعاتی در دست داریم.

ابتکار بیان کرد:تالاب جازموریان فعالانه داریم کار و‌مطالعه می کنیم و جازموریان یکی از تالاب های مهم بوده در روند خشکسالی ۲۵ درصد گرد و غبار کشور در این تالاب تولید می شود که نیازمند کارشناسی و برنامه ریزی دقیق می باشد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان خاطر نشان کرد:در منطقه گواتر با کشور پاکستان برنامه مشترکی شروع کرده ایم و نتایج خوبی حاصل شده هست برای مکران ترکیب و تنوع زیست بوم منطقه مکران تصمیم درستی بگیریم و باعث آن نشود که آینده نگرانی به بار بیارد و در مسائل اشتغال و رشد و‌درآمد برنامه بلند مدت در منطقه باشد و به محیط زیست و دریا خدشه وارد نکند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور فردا جهت بازدیداز طرج های زیست محیطی و زیرساختی به شهرستان چابهار سفر می کند.

 وی در سفر به شهرستان چابهار ، بازدید از زون صنایع سنگین پتروشیمی مکران ،طرح تولید جلبک های میکروسکوپی مرکز تحقیقات شیلات ،بازدید از ساخت پنل های خورشیدی را در برنامه خود دارد.

سفر معصومه ابتکار به خوزستانرئیس سازمان محیط زیست همچنین در طی این سفر ،از طرح شرکت کشتی سازی دریا امید ، طرح توسعه اسکله های شهید بهشتی و شهید کلانتری بازید می کند.

وی  در پایان سفر یک روزه خود در جلسه شورای اداری شهرستان چابهار و نشست مطبوعاتی شرکت خواهد کرد.

معصومه ابتکار در این سفر از پروژه های زیست محیطی این شهرستان بازدید خواهد کرد.

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


امروز بخاطر برخی مسائل نمی توانم از خونه بیرون بروم به علت ناهنجاری ها و اینکه وندالها و خرابکاری نکند بر سرم آچار،پنجه بوکس،اسپری،،تفنگ بخوره سرم نکند گوشی ام را ازم بزنند یا بخاطرش کشته شوم چون کمی در دادن گوشی ام خسیسم.نکند موتورم را ببرند.

همه ما با افرادی که بی اعتنا به مقررات اجتماعی حقوق دیگران را نادیده می گیرند و با تخریب و غارت خشم خود را فرو می‌نشاند برخورد داشته ایم.چند شب پیش با تبر و چاقو داشتن دعوا می کردند بی تفاوت از کنارشون رد شدم آیا این یک بیماری است و یا نشان از خشم فرو خورده افرادی کهراه رهایی از احساسات منفی است

آیا ما مردمی خشن و جنگ طلب بودیم که مکرراً به خاطر چیزهای بی ارزش به یکدیگر حمله کرده و پس از تخریب و کشتار و یا زخمی کردن و تصرف به تاراج اموال مردم می پردازیم.

مباحث انحرافات وآسیب‌های اجتماعی،رفتار معطوف ما مردمی مهربان و‌مهمان نواز بودیم چی شد که اسدی و حامد ریگی را شهید کردن اصلا دلیلش چی بود چند نفر زخمی دادیم آیا چابهار مان این بود ما وندال‌ نبودیم الان چقدر هجوم‌های وحشیانه می کنیم آیا نوبت من هم میرسد خدا رو شکر عادت دارم پول نقد تو جیب هام نزارم،

امروزه چه بلایی سر جامعه ما آمده سوزان داریم می سوزانیم مخصوصاً برای کسانی که در شهرهای چابهار و ایرانشهر زندگی می‌کنند واقعیتی تلخ و در عین حال گریزناپذیر دیده اند و تقریباً همه ما و تقریبا هر روز شاهد عوارض این معضل اجتماعی هستیم.

این واقعیت که اغلب در حین اعمال چیزی دزدیده می‌شود، این مفهوم را تقویت می‌کند که آنها شیطنت نمی‌کنند، اما بلکه غارت می کنند برام هنوز مبهم آنها در ساختار اجتماعی اشکال دارند یا از سر نیاز است

این ناهنجارهای نه تنها سلامتی و امنیت جامعه را به مخاطره می‌اندازد، بلکه هزینه‌های گزافی را به ساکنین شهرها تحمیل می‌کند. از این‌رو به‌عنوان نوعی بیماری خرابکاری ندر حاضر با هدف نابودکننده و‌ناامنی بوجود آورده هست یک مدت سکوت اختیار کردم چی می شود اما نمی شود بی تفاوت بود.

هدفم نیاز است و‌نیاز به امنیت و شغل تا دیگر شاهد از بین رفتن جوانان مان نشویم دلم برای بچه حامد و اسدی می سوزد آیا فردا نوبت من بشود کسی هست بچه ام را تامین کند.

انور میهن دوست

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
بالای صفحه